ZUZANA A MILAN ŠEMELÁKOVI | Tato doba mi něco vzala! Důležitost. A to je dar. | Jaké chceš Česko

Milan: „Udržet hodnoty (ty, které chceš) ve společnosti uděláš jediným způsobem a to je tím, jak vychováš svoje děti. To jediné máme pod „kontrolou“. Zuzka: „A vychováš správně svoje děti, když se postaráš o to, aby si byl spokojený ve sém životě. Děti Tě pak fakt kopírují a malé kopie nás. Nejlepší máma ukáže dětem, jak se mít rád. V momentě, když se necítím dobře, tak jim řeknu, že se necítím dobře a odcházím. Respektem k sobě samé.“

Milan: „Nejdřív mi při tom zákazu vycházení bylo zle, ale pak jsem si uvědomil, že nám nikdo nemůže vzít svobodu“. Zuzka: „Muž má svůj svět, materiální. Ale pak se může začít uzavírat a najednou tam může být moment, kdy by se od sebe mohli oddálit.“

Milan: „Nakonec, když už jsi šikovný podnikatel, tak si svobodu dokážeš udělat, neříkám, že je to lehké, může to trvat. Ale pokud mi někdo bere svobodu a měl bych takový pocit, tak bych bojoval plně, ne sociálními sítěmi.“

Milan Šemelák je člověk, který neustále něco tvoří, jeho firma UNICORN ATTACKS pomáhá v oblasti marketingu. Byl součástí Antipanic conference, která byla jako jedna z online konferencí v době, kdy začal covid. Byl také jedním z našich prvních řečníků a jeho přednáška byla velice úspěšná. Mluví o tom, že velké značky jenom KŘIČÍ a tím si získávají pozornost.

Mimo jiné vymyslel název naší iniciativy Jaké chceš Česko a jeho marketingový „trojúhelník“ je velice známý. Také byl u strategie Progresivního Slovenska, politické strany, která v čele s Michalem Trubanem vyhrála ve své době volby do Evropského parlamentu.

Zuzana, jeho úžasná žena je krajinná architektka, během školy profesionálně tancovala v divadle v muzikálech Jozefa Bednarika (Divadlo Andreja Bagara v Nitre). Dnes se k divadlu vrací, jen v jiné formě. 6 let žila v Sydney a pracovala v prestižních architektonických ateliérech.

Následně během covidu vymysleli se Zuzkou „HRU“ STAGE ON MARS, původně PRIMAL STAGE, kde si hrají a mají možnost s dalšími lidmi být třeba těmi, kterými si v „normálním „životě neumí dopřát. A skrze to se učit ta témata otevírat.

Zuzka si chodí na Mars oddychnout od povinností svého každodenního života, vypnout, naladit se… řekne si: “jdu na Mars.”

Otázka Petr:

„Mě připadá funkční, že pokud muž dá možnost ženě, že nemusí myslet na to, zda budou peníze, tak ona může skrze to začít víc tvořit a naplňovat více své já skrze to tvoření. Pak muž, pokud si to přizná, tak pak může na těch pomyslných schodech k ní přijít a pochopit její intuici a dar, který má ona a takhle postupně rostou, či prohlubují emoce v životě. A asi je lepší, že někdo, kdo je více v intuici, tak nás tím lépe provede a my muži můžeme zase dělat to, v čem jsme silní.“

Zuzka:

„Muž má svůj svět, materiální. Ale pak se může začít uzavírat a najednou tam může být moment, kdy by se od sebe mohli oddálit.

Pak je ta žena sice s materiálním zajištěním, ale může se cítit sama a začne se dostávat do hloubek mentálních věcí a v tu chvíli se začne prohlubovat rozdíl mezi mužem a ženou. On má svůj svět a ona svůj a navzájem nerozumí svým světům.

A v té chvíli si musí, je to moment, kdy si ve vzájemném respektu musí dát to „místo“ a pomalu být ochotný to s tím druhým sdílet. Ani jeden se do toho světa nemůže uzavřít.

Je to o určité ochotě a snaha umožnit tomu druhému vejít do tvého světa.“

Milan: „Je to v pochopení hodnoty toho druhého.“ Muž = král jde do dálky, žena = královna jde do hloubky. A to je hodně práce toto v tom vztahu pochopit. A toto teď svět rozbil úplně.
A pak se to tak trochu obrací a muži a ženy si vyměnili role občas.“

Zuzka: „To, že žena muže podporuje neznamená ale to, že je doma a vaří. Tím, že není otrokem a je v radosti a je to podpořené tím, že jí muž zaopatří, tak může zářit. A muž zase jí vezme ven.“

Stačí říct, to co cítím NAHLAS. NAHLAS říct, že tam být nechci.

Odvaha říct sám před sebou to, co chci.

Milan: „Tato doba mi vzala důležitost.“

#jakechcescesko ? #stageonmars #zuzanasemelak #milansemelak #hulk #osobnirozvoj

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *