Via Iuris

Stavíme na otevřeném sdílení znalostí a zkušeností

Advokátní kancelář VIA IURIS jsme založili v září 2019. Začátky byly nelehké, ale výsledky a pokrok byly vidět relativně rychle. Už na začátku roku 2020 jsme se dostali na celkem pěkná čísla a i prognóza dalšího vývoje byla slibná. S dlouholetou kolegyní jsme s nadějí vyhlížely zářné zítřky.

Pak ale přišel 12. březen 2020 a s ním ze dne na den totální útlum, který na náš vkus trval moc dlouho. V té době nás přepadal pocit, že se nám hroutí svět. Žádnou velkou rezervu jsme neměli a hlavně jsme netušili, jak dlouho budeme muset vydržet.

Co nám hrálo do karet, byla určitá opatrnost v začátcích podnikání, díky které jsme měli alespoň nějakou rezervu, a také naše minimální náklady na provoz. Rozhodli jsme se proto, že se situaci postavíme čelem a pokud možno pozitivně. Vrhli jsme se na bezplatnou právní pomoc, zapojili jsme se do řady iniciativ, sdíleli jsme získané informace a zkušenosti v rámci online setkávání a později i formou e-booku.

Korona situace se pro nás stala jakýmsi tmelícím prvkem s ostatními podnikateli, kteří na tom byli podobně jako my.

Ačkoliv se jednalo o výhradně bezplatné aktivity, měly pro nás do budoucna zásadní význam. Prostřednictvím tohoto zapojení jsme totiž získali nejen intenzivní exkurz do situace našich potenciálních klientů, ale navázali jsme i zcela nenásilnou formou řadu nových kontaktů. Otevřela se nám spousta dveří, ke kterým bychom se sami nikdy nedostali.

S koncem prvního nouzového stavu v polovině května a uvolněním restrikcí se nám pak činnost rozběhla jako mávnutím kouzelného proutku. Obraceli se na nás stále noví klienti a od té doby jsme se vlastně nezastavili. Z větší části nám k tomu dopomohlo právě sdílení zkušeností s ostatními podnikateli a v předchozím období nově navázané vztahy. Na podzim už jsme vyhlášení druhého nouzového stavu téměř ani nezaznamenali.

Když se dnes ohlédneme zpět, musíme přiznat, že rok 2020 byl pro nás jednoznačně úspěšný. A to mnohem víc, než jsme původně očekávali. Přispělo k tomu zásadním způsobem naše aktivní zapojení do komunit sdružených okolo stejných hodnot, směřujících ke stejným cílům.

V loňském roce jsme přežili opravdu slušné kotrmelce. Jednou z nejdůležitějších věcí, které nám je pomohly přežít s úspěchem, bylo naše zapojení do aktivního sdílení dobrých i špatných zkušeností s dalšími podnikateli. Inspiraci či ponaučení jsme si tak odnesli i z úspěchů, neúspěchů, omylů a zkušeností, které s námi sdíleli ostatní. Právě to nám pomohlo se posouvat dopředu rychleji a efektivněji, zbytečně neprošlapávat cesty, které už jiní objevili nebo zjistili, že nikam nevedou.

Přínos otevřeného aktivního sdílení znalostí a zkušeností jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži. Proto máme obrovskou radost z příležitosti zapojit se do iniciativy #jakechcescesko a spolupracovat s lidmi, kteří mají podobné hodnoty a cíle.

autorka: Alexandra Mára Paurová, CEO, Managing Partner a advokát ve společnosti VIA IURIS advokátní kancelář s.r.o.

Via iuris

Našimi nejmilejšími klienty jsou ti, kteří jsou odhodláni být ve svém oboru úspěšní. S nimi máme společný cíl. Víme, že abychom uspěli my, musí se dařit hlavně jim. Proto s klienty rádi navazujeme trvalá partnerství založená na jejich hlubším poznání a vzájemné důvěře. Své klienty chceme znát tak, abychom jim svými znalostmi a zkušenostmi mohli co nejlépe pomoci na cestě ke společnému úspěchu. Klienti jsou pro nás partnery, ne jednorázovými konzumenty našich služeb, proto o ně pečujeme tak, aby se k nám rádi vraceli.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *