prof. JAN PIRK | "Vy jste nám sebrali 2 roky života dědo." To mi nedávno řekla vnučka. | Jaké chceš Česko

„V době, kdy jsme se měli scházet s kamarádama.“ Během covidu jsme dětem ublížili. Tablety jim nás nenahradí. Jak dětem pomoci? Musíte se vašim dětem věnovat. Život se nesmrskl jen na to být v pyžamu s počítačem. V mládí si děláte přátele na celý život.

Znám lidi, kteří řekli veřejně jiný názor než mainstream a byli vyhozeni. Epidemie infekční nemoci je snem všech mocipánů. Umožní jim to absolutní kontrolu a lidé mu za to budou ještě vděční.

Zatím se nám podařilo národ rozdělit místo toho, abychom ho stmelili. Za komunistů to bylo jednoduché, všichni jsme byli proti nebo aspoň většina byla proti nim, ale teď je to 50 na 50. My bychom se měli jako národ stmelit a místo toho jsme rozdělení.

Šel jsem na běžkách kolem vleku, kde trénovali slalom nějaké žákyně a jedna tam brečela a její strýc se ptá, co brečíš a ona řekla, tatínek mě zmlátil hůlkou, že jsem se netrefila do poslední branky. A on na to, že to je správně, měl Tě zmlátit ještě víc. Trénování dnes je úplně nesmyslné, takhle se nemůžou trénovat děti. Mlácení hůlkou, to je strašné.

My bychom se měli hýbat a rekreačně sportovat, abychom kompenzovali ty stresy v práci. KDyž jsem byl nejvíce utahaný po těžkých operacích, tak jsem se šel proběhnout do Krčáku a všechno z vás spadne.

Jako hráč, jako študák, když jsme vyhráli ligu (v pozemním hokeji), tak jsme se dostali mimo naše hranice. To si sportovci nedokáží představit, jezdili jsme se stanama, konzervama, nebo jsme spali v šatnách.

Když se tady začnou zaměňovat základní hodnoty, tak je to doopravdy směr k zániku civilizace. A pak se objeví méně vyspělá civilizace a ta tu civilizaci vždy převálcuje. Na Kelty Germáni, na Germány Slovani, a tak dále. Byla sice vývojově níž, ale zdravá, nebyla zlenivělá, ale pak postupně zlenivěla a šlo to nanovo.

Kdo je to prof. Pirk, věřím, že všichni víte, ale pro jistotu:)

Jan Pirk patří ve svém oboru ke světovým kapacitám a za svou lékařskou dráhu provedl více než 7 tisíc úspěšných srdečních operací a přes 300 transplantací. Na svém pracovišti prosazuje i bezkrevní zákroky, které se obejdou bez transfuze. Dlouholetý přednosta Kardiocentra pražského IKEMu zná lidské srdce jako málokdo jiný. Sám si ho díky svému životnímu stylu udržuje v perfektní kondici. Sedmnáctkrát běžel Velkou kunratickou, závodil v triatlonu i v maratonu. Muž s věčným úsměvem i neodmyslitelným motýlkem pohyb potřebuje, aby vydržel jedno z nejnáročnějších a nejzodpovědnějších povolání, které si lze vůbec představit.

Pokora. Každý člověk by ji měl ve svém konání mít.

#jakechcescesko ? #jakychcessvet ? #mluvimeotom #radost #smich #janpirk #srdcar #slusnostsivzitnenechame #děti

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *