JAN BÍLÝ a VÁCLAV DEJČMAR I Hodnoty, změna, stát, příroda, vesmír, mantry | Jaké chceš Česko

Jan Bílý a Václav Dejčmar. Dva muži, kteří nás inspirují nejen tím, co vytvořili a co za nimi je materiálně, ale hlavně tím, jak se zamýšlí nad dnešní dobou.

To, jak se snaží propojovat racionálno s iracionálnem. Mozek a srdce. Můžeme to nazývat jakkoli, ale je nutno to procítit. A oni to umí.

Propojit srdce a mozek v jedno. Přiznejme si to, mnoho z nás neumí procítit každodenní situace, používá jenom slova, racionálně, a myslí si, že to stačí. Ostatně každému se to děje.

Ale ono to nestačí. Když to necháme chvíli na sebe působit, tak víme, že to nestačí.

Když jsme se bavili s Vaškem, zda by nechtěl přijít do našeho podcastu #jakechcescesko a on se dozvěděl, že má přijít i Jan, tak navrhl, aby to bylo společné.

A tak tady takový speciál.

Pár věcí z diskuze, cituji je, ale je to můj volný překlad jejich citace:-)

Jan – „Osvícená autokracie – je rychlá v krizích, ale nevychovává lidi k zodpovědnosti. Vychovává je pouze k zodpovědnosti vůči systému států. Tato zodpovědnost = poslušnost.“

Václav – „Všichni ve světě žijí změnou a umí se změně přizpůsobit (často je to jediné řešení, jak jít dopředu). Lidé v Japonsku zažívají zemětřesení, jiní zažívají Tsunami, tam všichni bojují o život. Ne jako zde u nás, kdy vše bylo tak nějak v pohodě.“

#jakechcescesko #síla #změna #slusnostsivzitnenechame

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *