MIROSLAVA NĚMCOVÁ | V Česku nyní nemáme obecně sdílený balíček hodnot | Jaké chceš Česko

V ČR nyní nemáme obecně sdílený balíček hodnot. My měli po revoluci SVOBODU a to sdílela velká část společnosti. Ta hodnota nás hnala dopředu… ale nyní mám pocit, že tady taková silná hodnota není.

To, že budeme respektovat to, že svoboda jednoho znamená také svobodu druhého. Bránit demokracii. Když se podíváme na to, co dělal postupně prezident Zeman a Babišova vláda. To bylo krok za krokem pošlapávání hodnot.

Díky Milionu chvilek se to hodně změnilo. Mladí lidé by se měli starat o věci veřejné a díky tomu se to začalo dík a za to jsem vděčná.

Ten odpor z komunismu k lidem, kteří mají talent, tu stále je.

„Řídit firmu jako stát. Když řídíte firmu, tak řídíte své zaměstnance. A mnoha lidem se to líbilo, ale nepochopili základní rozdíl, kdy ve firmě řídíte své zaměstnance, ale my nejsme v politice zaměstnanci premiéra. Ale on jako premiér není nadřízený ve vládě. To byla zásadní chyba.

A jako predátor, kterým je, si vytvořili s prezidentem týmy manipulátorů, kteří se nechali zaprodat.

Nechtěla bych být těmi jejich marketéry, kteří se nechali za velké peníze nakoupit.

Když někdo postaví politiku na manipulaci a podrobení si lidí, tak najde dost služebníků, kteří mu v tom pomůžou.

Jeho noviny mu samozřejmě jdou na ruku a tím ztrácíte prvky demokracie, které to mají kontrolovat.

Když máte tak ohromnou ekonomickou sílu, způsobenou dotacemi a dalším, málokdo si může dovolit konkurovat v politické soutěži.

V tom je velké selhání velké části společnosti, která věděla co je AB zač. Že jeho minulost je pochybná. A mnoho věcí gradovalo.

A pořád je tady velké množství lidí, kterým to nevadí. Mám pocit, že jsou rádi, že někdo destruuje, že se ničí demokratický model, který chce, aby lidé byli zodpovědní, aby pracovali a aby pochopili, že se má ten, který pracuje více, má víc. A nejednou přijde někdo, že to není jejich chyba, že málo pracujete, nebo studujte málo, dá Vám tu berličku a naleje Vám šálek nenávisti a vy z ní upíjíte a nevidíte, že se stáváte podporovatelem toho zla.

Doufám, že jsme to stopli.“

Každý udělá chybu a blbost, ale neodchýlila jsem se od mého přesvědčení.

Srovnejte si, co v jaké etapě života budete dělat. Dělat politiku je práce na plný úvazek, a šidíte rodinu. Ten, kdo říká, že ne, tak si sám lže.

„Nenechat si líbit to, když vidím, že se kolem mě děje něco špatně. Nenechala bych si spoustu věcí líbit. Možná muži více kombinují, ale u žen to je spíš o intuici.“

#jakechcescesko ? #jakychcessvet ? #osobnirozvoj #miroslavanemcova #silahotentota #svoboda #mluvimeotom

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *