E. ČEJKOVÁ a L. SODOMKA | Pojďme se bavit o strachu s humorem, v radosti | Jaké chceš Česko

Všichni máme z něčeho strach. I přesto, že toto video jsme natočili dva dny před volbami a zveřejňujeme ho až nyní, tak jsme rádi, že jsme zachytili to, že i když nevíme, kam budeme směřovat, tak se dá o věcech bavit s humorem. Radost, láska, zvědomění. Co víc si v dnešní den 17.11. po 32 letech přát? Často jsme fascinováni i negativně, řešíme bolavější otázky s vážností, což je třeba. Ale toto povídání bylo uvolněné, protože Eva a Lukáš jsou Petrovi kamarádi i business partneři. Také proto je to dost ukecané, rozvolněné, ale chtěli jsme to tady uveřejnit, protože tohle je reálný život.

Ne hrané profesionální povídání. Tak se reálně v životě nechováme. A jelikož je tento podcast o přesahu i do businessu, ne jen o povídaní v osobní rovině, tak tady je přesně cítit to, co lidé v businessu chtějí vytvořit za kulturu. Kulturu otevřenou, láskyplnou, s přesahem a radostí. Hlavně radostí a humorem.
 
Eva a Lukáš mají velký přesah díky komunitě Ženy s.r.o., Testuj.to s Heurekou a dalším projektům. Jejich cílem je hlavně měnit trendy a nabízet kvalitní produkty a povídat pravdivé příběhy. Lukáš je také kromě toho všeho kouč.

Humor lék na všechno. A proto jsme brali vážná témata s humorem a vědomým klidem. Je to hlavně tím, že jsme obklopeni úžasnými lidmi.

Bavili jsme se o strachu. O nepříjemných tématech. Hledání cest. Nových nastaveních.

Lukáš: „Muž si musí nastavit to, aby s úspěšnou ženou mohl hezky… občas být.“

Ale to neznamená, že nevidíme to, že naše společnost má své bolesti. Díky digitální technologii si i tykáme, v komentářích na FB a dalších sítích. Jakoby v dnešní době byla jen černá a bílá. Chybí diskuze o čemkoliv.

Eva se diskusím na sítích vůbec nevěnuje. Raději se věnuje změně kolem sebe diskuzí mezi lidmi či v podcastech. „Měli bychom hlavně tlačit na média. Ať se to změní. Změňme trendy. Měli bychom být náročnější na to, co žijeme a co jíme. Děláme nové médium, které bude mít větší hlas a budeme moct ovlivnit větší masu.“

Lidé, kteří si pokládají otázky, které nejsou populární (a vůbec ne proti obecnému názoru, ale mají jiný názor), tak najednou jsou špatní. Jak je to možné? Jak je možné to, že se těch lidí nezastaneme? Ne se zastat toho názoru, ale toho člověka jako takového. Jak je možné, že ten člověk není těmi médii ohodnocen?

Eva: „Už se to lepší, už jsou tu i nezávislá média. Ale bohužel ta masa převažuje. Hlavně u těch lidí, kteří jsou schopni toho útoku.“

Lukáš: „Mě připadá jako když spíme, taková zvláštní pohodlnost a lenost. To pídění se po zdravých informacích jakoby úplně skončilo.“

Eva: „Také, když novináři jen píší o těch negativních věcech.“ Ale když cítím, že to nemá cenu, tak se v duchu za něj modlím a říkám si, snad ti to někdy dojde, to bohužel nemá cenu a zbytečně se pak hádají.“

A další …

#jakechcescesko ? #jakychcessvet ? #mluvimeotom #evacejkova #lukassodomka #slusnostsivzitnenechame #silahotentota

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *