KAREL JANEČEK | Intuice a emoce jsou pro rozvoj klíčové. Není to v rozporu s mužstvím | Jaké chceš Česko

Exaktní věda bez citu a intuice se stává velmi nebezpečnou. Holocaust byla strašlivá věc. Část společnosti se poštvala proti té druhé, byla to nenávist vůči někomu. Teď je to jiný level v tom smyslu, že to není to a priori nenávist vůči skupině, ale je to argument k záchraně lidského života. Zdánlivě to nejkrásnější, nejhonosnější, chceme chránit životy. A tady jsou ti zlí. Za něco dobrýho a pak se objevili ti špatní, proti kterým to jde. Je to schovanější, falešnější. Holocaust vznikl tím, že tam byla postupná legální diskriminace. 

Tady to začalo podobně s argumentem záchrany života. Ale mohlo by to dojít k totalitě, jako Francie, či Austrálie.

Kdo je Karel Janeček? To více už v podcastu nebo v médiích.

Pro nás je to hlavně člověk, proto ho tak chceme představit. Ne jako miliardáře nebo případného kandidáta na prezidenta. Pak ho totiž onálepkujeme a naše vnímání toho druhého už není plně bez předsudků. Proto jsme ho pozvali, abychom se pobavili o tom, jak vnímáme nynější situaci a proč je „povinnost“ každého člověka starat se o bližního svého a o to, co se děje v našem okolí.

Pár highligtů dalších highligtů:

To poučení je nezbytná věc, můžeme to zkazit jednou, ale podruhé už by to mělo fatální následky. Pak už to lidstvo snad ani nemá smysl. Vyjádřil jsem se, že pokud bychom měli plošně očkovat zdravé děti proti nemoci, abychom chránili sebe, kvůli vlastnímu strachu, tak naše civilizace nemá smysl.

Věda ve středověku byla otevřená, byla ta, která v době katolické církve byla proti dogmatům. A nyní mi to připadá, že se názory dostaly do dogmat. A následně ty malé názory mimo , které nejsou populární se smetou z povrchu země.

Nejsou to názory vědy, je to věděcké racionální myšlení, mám k tomu velký respekt, ale to, co se nyní děje je inkvizice vědy. Jako dřív byla víra a kolem toho se utvořila mocenská struktura = církev, která měla svoje inkvizitory a upalovala čarodejnice. Tak ne s těmi historickými kulisami, ale aplikováno na dnešní dobu se děje něco podobného. Kdy věda jako rigorózní a objektivní nástroj je zneužívána a někteří lidé (většinou fanatiční týpci nebo slabší jedinci ve vědě) toho zneužívají a snaží se na té vlně svézt. Věda je strašně zneužívaná.

Cizí názory. Názory těch špičkových odborníků jsou potlačovány a jsou dehonestováni. U nás i ve světě.

Dle mého je ten nejsilnější faktor jsou peníze. Za pharma lobby jsou velké peníze.

Vyplatí se strašit, ten, kdo straší, tak i když se zmílí, tak nenese následky, chtěl jsem jen upozornit, ale ten, který říká, že vše bude ok, tak takový člověk bude dehonestován. Tato asymetrie způsobuje to, že ten diskurz se vychuluje jen na jednu stranu.

Někteří virologové, kteří dřív upozorňovali, že přijde pandemie, tak je to takový boost ega a to je třetí faktor, který to posouvá vše na jednu stranu.

Osobně bych před třemi lety tomuto nevěřil. Třeba jak se vše postupně vše ukrajuje, či třeba co byla konspirační teorie a bylo to odsuzováno, tak najednou během pár měsíců začala být pravda. Ta situace je velice varující.

Kritická věc je rozdělení společnosti a dikriminace neočkovaných. Šílené je označit skupinu lidí za ty nežádoucí a začít proti nim brojit.

Prof. Malone je vynálezce mRNA a nyní je z něj konspirátor a kromě toho už se i popírá, že to vynalezl. Je fascinující, že už se popírá.

Strach vymývá lidem mozky. Společnost je zasažena. Hypnóza strachem. Rodiče, maminky jsou zpracovávány rádoby odborníky, kteří se odváží tlačit na veřejnost.

Strach jsem překonal díky bolesti, kterou jsem zažil, díky skokům s padákem a hlavně díky tomu, že jsem si vytvořil svojí životní filozofii a uvědomuji si, co pro mě dává smysl, čemu věřím a co dávám pro svět a uvědomuji si, co dělám a že třeba na Slavíkovi jsem šel All in a přesto jsem se rozhodl do toho jít. Smysl života každého z nás je udělat co nejvíce proto, abychom jako společnost se posunuli k něčemu lepšímu, k nějakým vizím a věřím, že lidstvo může žít v zájemném respektu, většína z nás i důvěře a vzájemné spolupráci. Nemusí to být tak, že jsme rozděleni, škodíme si a zabíjíme se.

Ve středověku to bylo tak, že úzká skupina lidí musela být živena velkým množstvím lidí. Tím pádem zákonitě museli být konflikty. O řešení se snažil Marx, ale z principu to nešlo, protože tam bylo zjednodušení toho, že materiální hodnoty jsou to jediné a to nešlo. Což je nesmysl, je potřeba propojit materiální a duševní hodnoty. Marx nemohl uspět a neměl špičkové technologie.

A nyní to konečně může fungovat v synchronicitě. Teď otázka jakým způsobem s tím naložíme.

Umět používat intuici a emoce pro rozvoj považuji za klíčovou věc a není v rozporu s mužstvím schopností být tvrdý. Jsem rád, že se mi podařilo rozvinout emoční stránku mé osobnosti. Dřív jsem uvažoval pouze racionálně a myslel jsem si, že to ostatní je iracionální. Naše intuice a emoce jsou vzácné.

#kareljanecek #prezidentskévolby2023 #jakechcescesko ? #jakychcessvet ? #budoucnost#děti

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *