JUWANA JENKINS | Být ohebným stromem v bouři. Jinak se zlomíme. To je jednota a pravá síla | Jaké chceš Česko

Pak se stane to, že jste si tak moc jisti sami sebou, že jste jedno a pak můžete být jako strom ve větru, ohební. Protože jen ti nejsilnější dokáží být ohební, jinak se zlomí. Takže být tak ne-křehcí, a můžeme se pohybovat kamkoliv.

Pro mě je zpěv meditace, musím být tady, a plně spojena se sebou samou. Musím dobře spát, dobře jíst, musím si být vědoma mého těla. Ani nevíš, jak často jsem brečela, protože jsem se nemohla spojit s mým tělem…

Zpívání je pro mě láska a jsem pro tu lásku udělat cokoliv, abych se stala lepším člověkem. Zpívání mě učí být přítomná a pak můžu být nástrojem. Je to meditace, je to životní filozofie …
 

Hudba je jako matika, je správně. Když jsem mimo rytmus, tak jsem já mimo rytmus, ne hudba nebo píseň. A abych jí zaspívala dobře, tak se musím stát lepším člověkem.

Když první Američané přijeli do Ameriky, tak když viděli jiné lidi, tak si řekli, prostě to mají blbý, teď to budeme všechno vlastnit my. Jediní lidé, kteří přežili, byli ti, kteří neumřeli po cestě. Proto i ta mentalita v USA je prostě jiná. Mají přirozený pocit, že jsou nejlepší.

47:00 Neporozumím Ti, když jsem „omezená – uzavřená“ v mé hlavě, tak jsem vlastně hrubá, jsem mimo rytmus. K sobě, k ostatním, ke světu.

To, že jsi se stal svobodným neznamená to, že mám nástroje na to být svobodný. Svoboda neznamená volnost, protože pokud nemáš zkušenosti, schopnosti, aby si dělal sám na sebe, tak jsi stejně musel pracovat jako „otrok“. Protože to nebylo za dobrých podmínek. A to byl velice těžký a brutální život. A tomu pomáhalo zpívání o tom, jaké ty podmínky byly.

Stejně tak otroci z Afriky zpívali o tom, jak byli přivezeni z Afriky přes Španělsko. Jejich zkušenosti a pocity a to vše si přes zpět předávali postupně další a další potomci. Byla tam jasně viditelná linie.

BLUES pochází ze zkušeností černochů z 20. a 30. let.

Dřív to byla jen hudba, vše bylo jedno. Vše bylo BLUES. A pak se udělala inovace a pokračoval JAZZ. A taky to dalo možnost vzniknout rock and rollu. Začalo to v deltě Missisipi. Country hudba má původ v evroských kořenech. Vždy tu byla rasové rozdělení a dřív ještě větší. A ty nahrávky pocházející z černošských kořenů se nazývali „rasové“ nahrávky.

Mám kamarádku, která je věřící a vždy se po probuzení zeptá Boha. „Jak mě můžeš (Bože) použít v nejlepší formě?“. Co chceš, aby dnes uděla? To je přece ono. Být tak moc v sobě, až jsem flexibilní.

Baví mě, že jako zpěvačka můžu jezdit po České republice. Zamilovala jsem si tuto zemi.

Když mluvím česky, tak jsem úplně jiná osoba. Mohla bych mluvit s jiným přízvukem, ale to bych pak nebyla já.

Je povinnost ocenit to, co máme, protože o to můžeme přijít.

37:00 Raději mám duchovní spojení než mnoho povrchních známostí.

#jakechcescesko ? #mluvimeotom #juwanajenkins

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *