FILIP KONVALINKA - PIO SQUAD | Když vyměníš jeden beer za dobrej pocit - Čalantika | Jaké chceš Česko

@PioSquad1 Když se radikalizuješ a vyhroceně se přikloníš k jedné nebo druhé straně. Protože je to cesta do pekel a analogicky k tomu ve společnosti poštve lidi proti sobě. Fakta ukazují, že je to spíš o tvém rozhodnutí a o tom, čemu ty uvěříš než že je to o tom, co by někdo měl nařizovat z mocenské pozice. A osobně se bráním tomu, že by někdo měl něco udělat a je to pro mě příklad toho, že by si lidi měli k tomu udržet určitý nadhled. A pak spolu můžou spolu jak očkovaní, tak neočkovaní žít. Jak se zavřeš do nějaké stránky a půjdeš si za tom malou pravdou, tak si myslím, že to vede 

ke zlu a špatnostem, rozvráceným vztahům, které jsou cítit ve vzduchu.

Co děláš proto, aby si měl nadhled? Myslím si, že je to proces, který vyvěrá z tvé dlouhodobé zkušenosti. Čteš, posloucháš, tato estetická výchova ti ten nadhled dává. A to rozšiřuje tvojí duši a může ti to umožnit povznést se nad tu svojí důležitost a dlení v EGU (já to takhle chci a jinak to nebude). To je moje zkušenost a můj recept.

Když to přeženeš, tak ti někdo může říct, že jsi studený čumák a že je ti vše jedno.

Nemyslím si, že ti to je u zadku, máš silný vztah k věcem, bez agresivních pudů a emocí a máš ty věci pod kontrolou. Nenecháš se vysupět kvůli něčemu, co nemůžeš ovlivnit. Covid neexistuje jako všichni se musí nechat očkovat od 1.března je vyextremizovaný.

V tom nadhledu se hlavně nesmíš rozmělnit ve všech těch možnostech. A hlídat se a reflektovat sám sebe a vytrvat v tom. A nepřeskakovat kam vítr, tam plášť. Nebát se změn, druhé strany, nebát se argumentů, které jsou ti nepříjemné, ale mluvit o nich, vnímat je a konfrontovat je s tím tvým názorem a vést to k balanci a harmonii.

Chápu ty extrémy, které se dějí. Ale už si můžeme dovolit, že těmi extrémy nebudeme žít a nebudeme si ovlivňovat život.

V Evropě se nůžky společnosti rozevíraj a ty čepele se přiostřujou a jdou proti sobě, jak z důvodu ideologie, tak politiky.

Vždy jsme chtěli hudebně fůzovat, proto jsme udělali Čalantiku atd.

Nadhled. Ale ne ten, kdy jsi v tom, že přehlížíš. Udržovat si určitý odstup, když začnu od nejmenších materiálních věcí, které máš až po otázky zdraví, jak fyzického, tak duševního, tak to vede k harmonii a balanci.

Když jsi nahoře, tak najednou chceš pomáhat.

Filip a ostatní jsou takový osvětáři, hledači.

#jakechcescesko ? #jakychcesvet ? #piosquad #mluvimeotom

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *