doc. ROMAN ŠMUCLER | Média mi zabila tátu. Češi švejkují, když jim říkají očividné blbosti | Jaké chceš Česko

Jako ty dva měsíce byly těžký. Když se do vás opře stát. Když si někdo zaplatí lidi, aby vás ničili. Když se do vás opře prezident, premiér, tak je to fakt hustý.

Zakázali mi učit protézy na univerzitě, protože bych měl špatný vliv na mládež.

Mám rád pohled na svět, že je komplikovaný. Nemám rád jednoduché náhledy. Nemám rád černobílé vidění.

S tím covidem to bylo komplikované taky, byl to takový ruský přístup. Musíme je strašit, říkat vše dvakrát hůř. Ale ten Čech švejkuje, když mu říkají jasné blbosti. Směje se te blbosti jednoročnich dobrovolníků 🙂 ale kdyby se s těmi lidmi jednalo kvalitně, třeba jak si lidé pomáhali a sili roušky dokud si mysleli, že to má smysl… A v tom byla velká síla Čechů.

Mnichovská dohoda a pohled na ní je u těch všech národů úplně jiná. Třeba Francouzi nám vyčítají, že jsme nenechali shořel t skodovku, protože pak její tanky dobyli Paříž. Bylo přece jasné, že Britové ani Francouzi nemohli pomoci Československu a tak to byla jen hra o čas… Nemohli vlastně udělat nic. Jediné, co jsme mohli udělat, tak bylo vyhlásit válku Německu a koukat, jak jí prohrajem.

Francouzi přece nemohli přiletět. To musel vědět i Beneš. Ale asi to tak zahrál, aby národ získal velikou sílu v té křivdě.

Jak mi řekli, že jsem na Black listu, tak jsem se zradikalizoval. Předtím jsem hodně přispíval do diskuze. Jsem expert na právní stát.

Tyhle lidi zabili mého tátu. Můj táta tomu uvěřil a vzdal to, ze strachu z televize. Pro staré lidi pojem smrt a mrtvola není abstraktní pojem, takže můj táta to zabalil. To byl hrozný zločin.

Nejhorší bylo, že ti nebyla diskuze a pak se začala ještě potlačovat.

Zklamala mě média jako Česká televize, nebylo to vyvážené.

Největším problémem je, že jsme vytesnili elity z politiky. Nyni jsou tam nastrčené figurky.

Kdyby bylo za státní zakázku, že vše bude v termínu a v předpokládaném rozpočtu 5 procent pro ředitele toho odboru, tak by to bylo úplně jiné. Jako to bylo dřív za Rakouska Uherska u velkých projektů, třeba železničních. V podstatě nebyl uplatitelny, protože přece nezkazí projekt, protože pak už by žádný nedostal.

Rusové si můžou dovolit zabít milion lidí, ale my si to dovolit nemůžeme. I když je to u těch Rusů nadsázka. My těch elit máme tak málo, že se nemůžeme navzájem vybijet.

Všem jsem odpustil, vždy vidím ve všem přesah, ale to, že to bolí, to je fakt.

#jakechcescesko #jakychcessvet #mluvimeotom #romansmucler

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *