SOŇA PEKOVÁ | volby21. Volme a přemýšlejme koho. Porozumět věcem je základ | Jaké chceš Česko

SOŇA: „NADĚJE NEUMÍRÁ POSLEDNÍ, NADĚJE NEUMÍRÁ NIKDY.“ Často lidé, kteří otevírají otázky ve společnosti jsou ti, kteří jí přispívají nejvíce, jsou občany, kteří pomáhají, starají se. Proto se starají i o celek, protože je nezajímá jen jejich vlastní přiživení.

Proč jsme natočili toto video? Protože chceme za naší iniciativu zdůraznit možnost zvolit si. Poukázat na svobodu volby. Zdůraznit to, že každý hlas se počítá.

My (jako lidé) si normálně myslíme, že nemůžeme něco změnit. Že jsme malí a nemáme sílu.

Ale to není pravda. Tu sílu, sice anonymně, můžeme ukázat při volbách. A pak se můžou změnit lidi, kteří vedou náš stát.

Můžeme poukázat na to, že v ČR máme lidi s vizí a charakterem. A také to, že jsou tu lidé, kteří to myslí s limi dobře.

Soňa Peková dostala spoustu přívlastků. Každý z nás hodnotil, soudil a přitom často o daném člověku nic nevíme. Často lidé, kteří otevírají otázky ve společnosti jsou ti, kteří přispívají, jsou občany, kteří pomáhají, starají se. Proto se starají i o celek, protože je nezajímá jen jejich vlastní přiživení.

Tím, co se tu dělo a stále trochu děje jsme ukázali náš charakter (i ve světě). Také náš strach. To vše je ok. Je to pochopitelné. Ale také se z toho můžeme ponaučit. Můžeme se změnit. Můžeme změnit naše chování.

Soňa je totiž hlavně člověk. Prožila si mnoho a to jsme chtěli ukázat. Její příběh. To, jak ona vnímá její život. Ne její popis v novinových článcích. Ať se nám něco líbí nebo ne, tak je to osobnost. Je i „vostrá“. Je i provokativní. Je odvážná. Když je to třeba, tak je. Je to člověk, který stojí za tím, čemu věří. Je vlídná, je vděčná. Je pravdivá. To jsou často neviditelné vlastnosti, které neumíme „ohodnotit“.

Nemáme na ně měřítko, nemáme váhu. Ale je tu spousta lidí, kteří jsou občany, kteří přispívají. Jsou prospěšní a pak je tu jedna věc z tisíce, která se nám nelíbí a my ho hned odsoudíme.

Neříká to něco o nás? O našem strachu. O tom, že se s tou věcí neumíme vyrovnat?

Proto jsme se Soňou toto video ještě natočili před volbami. Proto, abychom ukázali, že naděje stále je. Úplně odosobněné od politiky, i když se na ní nedávno dala, protože tomu věří a nechce věci nechat jen tak být …

Děkujeme za to a pojďme volit. Pojďme být zodpovědní, ať je to kdokoliv, ale pojďme mu dát vědomě hlas. Na každém hlasu záleží.

Proč? Protože pak každý z nás převezme zodpovědnost za svojí čast. Jdete do toho? My ano. Zdůrazňujeme možnost volit. Každý hlas se počítá. Věřme lidem, věřme nám samým. Našemu pocitu, emocím.

P.S. Jeli jsme na jednu kameru, která se nám přehřívala a bylo to na rychlo. Původně jsme ani nechtěli toto před volbami udělat, ale nakonec jsme si se Soňou řekli, že by to byla škoda. Cítíme, že před volbami je to důležité. Děkujeme za to, že půjdete volit. Pokud půjdete.

P.P.S. Ten obraz v pozadí je od jednoho z umělců, které Soňa podporuje. A není moc veselý, což je z důvodu neustálého připomínání, jak je možné dopadnout, když budeme nepozorní.

#jakechcescesko ? #jakychcessvet? #osobnirozvoj #volby #sonapekova

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *