JAN ALLISTER | Dovol si TO, občas TO nemusí dávat vůbec žádný smysl

V naší hlavě nosíme ty největší strachy, co máme. Pořád se snažíme něco předvídat, kontrolovat, ubezpečovat se a ze strachů děláme nebezpečí. Opravdové nebezpečí a iluzorní strach jsou ale dvě naprosto odlišné věci!

Jan Allister, kterému přátelé říkají Johnny (foneticky Džoný) je autorem knihy Dovol si TO. Prostředky na ni vybral skrz crowdfunding na https://www.donio.cz/dovolsito a pokud se na tento podcast díváte ve správný čas, můžete ji tam podpořit i vy. 

Pokud už kampaň skončila, knihu si můžete objednat pouze zde https://allister.cz/.

Myšlenky z podcastu:

Stát má nekonečné cashflow. Lidé tvoří stát, stát je tvořen lidmi. Mojí prací a vším, co tady dělám, tak vydělávám peníze i pro stát. Pokud se JÁ sám začnu k sobě chovat jako k malému státu a příjmu odpovědnost sám za sebe, tato změna v „malém“ se pak zákonitě musí projevit i v tom „velkém.“

Víš, co dělá Boha Bohem? Bůh pouze je (existuje).

Máš svého Gurua? Já jsem guruem sám sobě.
Ve chvíli, kdy něco nebo někoho následuješ, tak je pak dost těžké tím samým zároveň pouze být…

Pokud potřebuješ pomoc/poradit v určitých aspektech života, jdi se zeptat toho někoho kdo tento problém už „vyřešil“ (trenér, masér, zubař…). Oni ti dokážou pomoct a přinést světlo na tvé konkrétní místo, kde je tma.
Přijmi od nich moudrost, kterou potřebuješ a pokračuj pak dál na své cestě životem. Nestav si je na piedestal a ani z nich nedělej nevím co. Jsou to jen obyčejní lidé, tak jako jsi ty.

Všichni jsme si tu pro sebe navzájem učiteli i žáky. Od každého můžeš „TO něco“ dostat, každému můžeš „TO něco“ předat.

Pravý guru řekne, že tím guruem není. Pokud jsi guru, nenutíš se a ani nechceš, aby tě ostatní lidé následovali. Pouze děláš TO, co děláš a lidé které TO baví také, se k tobě přidají tak nějak sami od sebe.

Vím, že nic nevím = Nevím, že vím vše. Pokud to propojíme a přijmeme život v paradoxu, tak se kruh uzavře.

Můžeš dělat cokoliv a kdekoliv pro ostatní lidi. Využití tvých skillů v tomto „venkovním“ světě je a vždycky bude nahraditelné. Kde ale nahraditelné nebude nikdy je ve tvém vnitřním a unikátním světě. Když tvoříš sám ze sebe, ať už čokoládu anebo knížku, je to něco, co tu za tebe nikdy nikdo neudělá a kde můžeš plně projevit sám sebe.

Živil jsem v sobě starý vzorec, že abych se mohl postarat o rodinu, vydělat peníze a postavit dům, musím svou rodinu nejdřív opustit… (To byla ale blbost!)

Stačí s ostatními lidmi mluvit a komunikovat tak, jako bys mluvil sám k sobě. Chce to klid, lásku, odvahu, ale hlavně upřímnost a pravdu.
Naše Ego se bude ozývat, že to dělat nesmíme, že jsme se zbláznili, budeme třeba cítit strach, ale pokud si TO opravdu dovolíme, tak zjistíme, že ten strach je pouze iluze.

Když jednou začneš komunikovat pravdu, tak už nikdy nevíš, co se stane.

V naší hlavě nosíme ty největší strachy, co máme. Pořád se snažíme něco předvídat, kontrolovat, ubezpečovat se a ze strachů děláme nebezpečí. Opravdové nebezpečí a iluzorní strach jsou ale dvě naprosto odlišné věci!

Když mluvíš upřímně pravdu, jen tak ze srdce, tak nemusíš „nic“ řešit. Jen TO skrze tebe „teče.“

Dovol si TO, ta pravá vibrace je taková, abychom si dovolili žít život, který si ani kousíčkem své mysli nedokážeme představit…

Haux! Haux!

#jakechcescesko ? #jakychcessvet ? #dovolsito #janallister

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *