MUDr. VLASTIMIL VORÁČEK | Nejdůležitější je vidět v druhém člověku nejdříve to pozitivní | Jaké chceš Česko

Nejdříve bychom měli vidět člověka pozitivně a pouze pokud se něčím prohřesi, tak pomalinku ukrajovat z té pozitivity. Nastala tady forma strachu a strašení. Místo toho, abychom to otočili. Jako s pacientem, který má nějaký průšvih, tak ho uklidnit. A to same se mělo udělat s tou společností, aby v ní nebyla ta depresivní nálada. Na to existuje spousta studií, jak ten stres a depresivní nálada ovlivní váš imunitní systém. Jste náchylnější na nemoci, či horší průběh. A my zjistíme až za několik let, kolik mrtvých to doopravdy zapříčinilo.

Kdo je pan doktor Vlastimil Voráček? Doktor, který žije v Německu, 8 let žil ve Vídni. Původně chirurg, následně ortoped (řadí se mezi přední česko – německé ortopedy) s vlastní praxí. Nemile se česká média začala vyjadřovat k jeho podezření, že je pacient číslo nula letu olympijské reprezentace do Tokya. Chcete vědět jaký je? Jaký je jeho život? Tak proto jsme natočili tento podcast 🙂

Pár dalších důležitých bodů:

Jsem se svojí praxi spokojený, mám výsledky a nebyla to nikdy taková ta mainstreamová ortopedie, ale byla hraniční s tím, že jsem se snažil vytvářet nové přístupy a myšlenky.

Od začátku mé kariéry jsem nebyl ortoped, ale chirurg, kdy jsem si odoperoval cévní chirurgii a chirurgii a pak jsem se přes úrazovou chirurgii dostal k ortopedii, která mě začala bavit nejvíce.

Je pravda, že když jsme v 68 utekli, tak jsem jako student mohl lépe cestovat, přes Ameriku, Austrálii, Asii a být na stážích v různých nemocnicích a podívat se, jak tam fungují ty nemocnice. Trénovat si jazyky, což bylo velice důležité.

Každý jazyk má v pozadí trochu jinou logiku.

Když nastane nějaký problém, tak se Němci nezačnou hádat mezi sebou, ale budou to řešit interně.

Jak covid, tak olympiádu tokyo šlo hlavně o to, aby každý vytěžil pro sebe to maximum. Tam bylo spoustu lidí, kteří byli tetováni pozitivně, stačí se podívat nyní na Peking. 99 procent z nich je očkovaných a nikdo to nerozebira. Ale podle mě v případě tokya v rámci napjatyxh vztahů se to využilo, aby si někteří lidé mohli řešit své mindraky a vnitřní boje, které předtím řešit nešly a najednou se jim ukázala nějaká cesta,kde se mohli prezentovat.

A tohle by ti Němci neudělali. Sice by se to řešilo, vyšetřovalo, ale oni nechtějí stát ve světě jako ti špatní.

Když vás lidi odsuzují, tak neřeší vás, ale řeší si vlastní problémy. Neumí si to vyřešit sami, tak to řeší na úrovni venkovních podnětů. A tím se jim uleví. Rádi by třeba stáli někde na veřejnosti a projevovali by se, ale nemůžou a tak využijí této šance.

Lidé nevidí, jak lehce jsou manipulovatelni, stačí jim malý podnět, to jsou ty nadpisy a hned se v nich vyroji nějaký emoční vztah. Něco, co vyleze z břicha, ale vždy záleží na tom, co je v pozadí. A to ukazuje, kolik lidí je nevyrovnanych a jak o své existenci málo přemýšlí.

33 minuta. X názorů jsem zmodifikoval, poučil jsem se. Mluvím třeba jinak než před dvěma roky, ale určitá konstanta tam zůstala. A nikdy bych neříkal, že to nejde dělat jinak či mít jiný úhel pohledu. A stejně přistupuji k pacientům. Nabídnu mu řešení, ale musím akceptovat jeho rozhodnutí.

A stejně je to ve společnosti. Musíme akceptovat, že každý člověk má svobodnou vůli a bylo to jeho rozhodnutí.

35m: Mnoho lidí během covidu začalo své názory otáčet, zmekcovat. Ale zůstalo tam pár šílencu, u kterých musí být daný nějaký základní předpoklad.

Prezident by měl tady otevírat filozofickou kontinuitu a nevěnovat se mainstreamovym názorům. Opecovavat elity a vytvářet lidem morální normy.

#jakechcescesko #jakychcessvet? #mluvimeotom #vlastimilvoracek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *