JIŘÍ LEDVINKA | O božství se nedá povídat. Božství se dá jen cítit a vnímat. | Jaké chceš Česko

„Ty pustíš všechny vzorce a naučené věci?“ Ano, základem je klid, taková nečinnost. Neznamená to, že nemáš emoce či myšlenky, ale jsi ochotný je ignorovat. V božství funguješ tak, že přijde něco, co s tebou zarezonuje a ty se rozhodneš, jestli s tím budeš pracovat. Zatímco mysl na tebe neustále tlačí a někam tě to ego žene a stále jsi nespokojený. Nemluvím, jakoby já, protože ta osobnost musí pryč. Nedělám to já, jako Jirka Ledvinka. Je potřeba tu osobnost nechat rozplynout.

V důkazech se ti ukazuje, že něco nefunguje. A to ego s tím umí dobře pracovat. Ale nakonec to, co je nefunkční se má rozpadnout… Nedělal nic pro to, aby se to „zachránilo“. Překrucuješ to nefunkční, aby to bylo funkční…


Pár highlitů:

Když chodíš tady po světě, tak přijímáš to laskavé božství, a to nelaskavé u sebe vynechat. 8m. Neřešíš to, neposuzuješ to.

Tu komedii ega tam stále někdy ještě potkám, že se ještě snaží. A říkám mu, co ty tady zase. .. 🙂 u když si to vlastně neříkám. Spíš tak pro pobavení…

Ale my přece musíme na našem rozvoji pracovat ne? A co budeš dělat? Nabírat vodu do jezírka? Já bych ani nevěděl, co mám dělat. Co je ta práce na tom? To se děje samo a ty můžeš vědět, že jsi tím bytím, božstvím a to ti tu cestu ukazuje.

Čteš ty články dokola, jak je tu špatný, strašný, je špatný, a tak dále a pak mě na tobě, zda se rozhodneš, že to tak je nebo ne. Chceš žít katastrofy a zajímat se o ně? Tak jo. A dostanou další. Jsou zvyklí je brát. Dokud bude zájem, je nabídka.

Ale ty do toho zase nestrkáš prsty, aby si tomu božství pomáhal, jak mu pomoci, jestli to neděláš málo. Protože to ego často dělá. Zarazí se nad tím, jakože se jakoby nic neděje. Ono by se mohlo jevit, že je klid a nic se neděje. Ale to se egu nelíbí. Ale ono se vlastně děje. Jen to má přijít v pravou chvíli.

Už jen to, že jsi ochotný setrvat v tom klidu je velká výhra.

Jde o to, aby si sám sebe přestat vnímat jako nedokonalého. Lidi začnou řešit, kde dělají chyby. Už jen ta otázka, kde dělám chybu. Proč se ptám takhle. Proč nevnímám dokonalost a nejde cestou dokonalosti. Už jen ta otázka je negativní. Každý víme, co nerozunuje s božstvím. Měli bychom nechat to božství, aby tu „nedokonalost“ nahradilo tím jiným. 14m.

20m: Vsugerovat. To není sugesce, to je výběr. Záleží na tom, zda si to vybereš, že bude zle, nebo ne. Dalo by se říct, že pojímáním vlastní reality, tak se můžu vymanit z kolektivního myšlení? Musíš. To je vlastně jeden z cílů. Ale cíl to není. Můžeš být v tom klidu hned. Není úplně dobré na tom pracovat. Je dobré to rovnou přijmout.

30m: Není možné řešit JAK.

31m: hledáme v tom člověku nějakou hloubku. Ale třeba to, co si myslíme o tom člověku, není to, co je …

32m: Když to zažiješ, tak ti to nikdo nevezme. Dostal jsem už tolik důkazů, že to je. Už bych popřel sám sebe, pokud bych to nepřijal.

35m: Jsi donucený společností něco prožívat, co ti není příjemné.

41m: V božské přítomnosti máš vymeteno. Zatímco EGO jedná ze strachu.

64m: V tu chvíli, kdy chceš přijít na to, jak se něco dělá, tak tam nejseš. Zahltíš se myslí. V tu chvíli, kdy na to chceš přijít tak tam nejseš. Ty si můžeš dovolit spočinout v tom, i když se cítíš úplně nejhůř.

Pokud si to tedy dovolíte.

Nedělej si to, že si říkáš, že máš nějaký zvyk.

A mnoho dalšího:

Jirka dělá svoje besedy i naživo, nyní bude jedna úžasná v Praze 20.3.22 a doopravdy to stojí za to … Podívejte sem: https://www.nadejecloveka.cz/category/cz/akce/

#jakechcescesko #jakechcessvet #mluvimeotom #jiriledvinka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *